Wspólna praca – wspólna zabawa

W dniu 01.09.2018 w sobotę odbędą się w Jaśkowicach Legnickich (boisko sportowe) Dożynki Gminne. Święto Plonów rozpoczyna się o godzinie 13:00 mszą polową.

Na tą okoliczność mieszkańcy każdej miejscowości naszej gminy przygotowują „wieniec dożynkowy” i skromny poczęstunek dla uczestników uroczystości.
Wieniec dożynkowy naszej miejscowości już został upleciony. Gabrysia i Zygmunt Bystryk oraz kilku mieszkańców Ziemnic bardzo sprawnie poradziło sobie z tym niełatwym zadaniem.

Ziemnice tak jak 2 lata temu będą miały do dyspozycji mały „domek” w którym będziemy mogli wystawić nasze miejscowe specjały kulinarne: ciasta, soki, powidła, dżemy, marynaty, nalewki, destylaty i inne tego typu produkty.

Będziemy częstować naszymi wyrobami ale również będziemy częstowani przez inne miejscowości. Przy okazji będziemy kwestować na rzecz naszego sąsiada z ul. Miodowej, Macieja Brdaka. Maciej po usunięciu guza mózgu i po 2 chemiach musi się poddać niezwykle kosztownej kuracji immunologicznej w Kolonii w Niemczech.

Zachęcamy gorąco do uczestniczenia w Gminnym Święcie Plonów.

Radny – Andrzej Ostrowski 502 255 835
Sołtys – Zygmunt Bystryk 603 796 692